Endüstriyel Fırın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Endüstriyel Fırın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Endüstriyel fırınlar, profesyonel mutfaklarda katma değer üreten mutfak ekipmanları arasında yer almaktadır. Çünkü bu fırınların eksiklikleri ya da arızalanmaları durumunda işletmelerin işleri aksar ve neredeyse durma noktasına gelir. Bu nedenle işletmeler için oldukça önemli ürünlerdir. Endüstriyel fırınların üretiminde kullanılan ürünler oldukça dayanıklı ürünlerdir. Ancak arızalanmaları ya da eski performansları ile çalışmamaları durumunda Fagor endüstriyel servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Peki, endüstriyel fırın almadan önce bilmeni gerekenler nelerdir?

Endüstriyel fırınlar çok yönlü ve yararları saymak ile bitmeyen mutfak ekipmanlarıdır. Son kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için her gün güncellenen bu ürünler, buharlı pişirme, ızgara ya da kuru pişirme yapabiliyorlar. Pişirilecek ürünlerin çeşidine göre tasarlanan ve geliştirilen ürünler arasından ihtiyacınız olanı tercih edebilir, herhangi bir arıza yapmaları durumunda ise Fagor servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Peki, endüstriyel fırın almadan önce bilmeni gerekenler nelerdir?

Pişirilecek Ürün Özellikleri

Endüstriyel fırın satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok etken vardır. Ancak bunlardan en önemlisi işletmenizde ne tür yemekler pişirdiğinizdir. Yani fırın tercihinde bulunurken ürüne göre bir seçim yapmalısınız. Örneğin, bir pastane işletiyorsanız unlu mamullerin pişirilmesine uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Ancak eğer diğer yemek çeşitlerinin imalatını gerçekleştiriyorsanız hamur işi pişiren fırınları tercih etmenizi tavsiye etmeyiz.

İşletmenizde yemek ağırlıklı bir menünüz varsa gastronom küvetler ile uyumlu ürünleri tercih edin. Buna bağlı olarak ihtiyacınızı da göz önünde bulundurarak GN2/1 ya da GN 1/1 gibi grastronom standartlarına uygun konveksiyonlu fırın modellerini satın alabilirsiniz.

Tepsi Ebatları

İşletmeniz için endüstriyel fırın satın alacaksanız fırının tepsi ebatları da önem teşkil etmektedir. Eğer unlu mamul pişirimi yapacaksanız 40×60 cm euronorm ölçülerinde tepsiler ile uyumlu fırınları satın almalısınız.

Fırının Kapasitesi

İşletmeler için fırın satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli nokta ise fırının kapasitesidir. Özellikle sirkülasyonu yoğun bir işletmeniz varsa tepsi sayısı fazla olan modelleri tercih etmelisiniz. Bu fırınların arızalanmaları ya da bakımları için Fagor ile iletişime geçebilir, kaliteli, hızlı ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.