Endüstriyel Bulaşık Makinesi

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Endüstriyel mutfakların pek çok ekipman ihtiyacı bulunmaktadır. Bu mutfaklarda işlerin aksamaması ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için satın alınması gereken ekipmanların arasında endüstriyel ocaklar, benmari makineleri, endüstriyel fırınlar ve endüstriyel bulaşık makineleri bulunmaktadır. Şüphesiz bu mutfakların daha pek çok ekipmana ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak temelde mutlaka bulundurmaları gereken ürünler bunlardır. Bahsedilen endüstriyel mutfak ekipmanlarının tamiri ve bakımı için Empero endüstriyel servisini tercih edebilirsiniz.

Profesyonel mutfak ekipmanlarının içerisinde olmazsa olmaz ürünlerden başında endüstriyel bulaşık makineleri gelmektedir. Bu makineler, özellikle sirkülasyonun yoğun olduğu işletmelerin işlerinin çok daha hızlı yürümesini sağlamaktadır. Ancak bulaşık makineleri gerek hatalı kullanım gerekse kalitesiz deterjan kullanımı nedeniyle bazen arızalanabilir ya da eski performansları ile çalışmazlar. Bu durumda arızaların kısa süre içerisinde çözümü için Empero servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Peki, bu makinelerin arıza çıkarmaması ve verimli şekilde çalışmaları için nasıl kullanılmaları gerekmektedir?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Kullanımı

  • Endüstriyel bulaşık makinesi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta makinenin su içinde bırakılmamasıdır. Makinenin yüzeyi temizlenecekse yüksek basınçlı su ile temizlenmelidir.
  • Bulaşık makineleri, kesinlikle iyi havalandırılan yerlerde muhafaza edilmelidir. Ya da davlumbaz altında çalıştırılmaları gerekmektedir. Eğer endüstriyel bulaşık makineleri havasız ortamlarda kullanılırsa mutfağınızdan çıkan su buharı ya da aşırı nem, makinenizin elektriksel ve mekanik parçalarına zarar verebilir. Bu nedenle bulaşık makinesinin çalıştığı ortamda bulunan nemin %65’ten saha fazla olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Profesyonel mutfaklarda kullanılan bulaşık makinelerinin kullanımı sırasında önem verilmesi gereken bir diğer nokta ise deterjan kullanımıdır. Bu makinelerde kesinlikle kaliteli ve kendisini kanıtlamış deterjanlar kullanılmalıdır. Aksi halde kalitesiz ürünler kullanıldığında makinenin çalışan sistemi ve plastik kompenentler zarar görebilir.
  • Bunların yanında bulaşık makinesi yer değiştirilecekse kesinlikle işinde uzman ve tecrübeli bir endüstriyel mutfak servisi ile çalışmalısınız. Çünkü servis tarafından montajı yapılmış bulaşık makinesinin servis dışında başka kişiler tarafından yerinin değiştirilmesi makinenizin arızalanmasına neden olabilir. Bu nedenle endüstriyel bulaşık makinesi bakım ve onarım gibi hizmetler için Empero ile iletişime geçebilirsiniz.
ŞİMDİ ARA