Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler

Mutfak, evlerin ve işletmelerin en önemli bölümlerinden birisidir. Bu alanların dekorasyonları, diğer bölümlere göre farklılık gösterir. Özellikle de endüstriyel mutfakların dekorasyonları ile ilgili hassas davranılmalı ve pek çok durum göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında endüstriyel mutfaklar için satın alınacak ürünlerin bakımına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kötü bir görünüm ortaya koyabilirler ya da işlerin aksamasına neden olabilirler. Özelikle bu ürünlerin arızaları ve bakımları için İnoksan endüstriyel servisi profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Peki, endüstriyel mutfakların dekorasyonunda fark yaratmak için neler yapılmalıdır?

Ahşap Dokular Kullanılabilir

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan ahşap dokular, mutfaklara farklı bir hava katar ve muhteşem bir uyum ortaya koyar. Özellikle endüstriyel mutfak ürünlerinin metal görünümleri ve mutfaklarda yer alan diğer demir borular ile bir denge kurarak harika bir tasarım yaratılabilir. Hatta ahşap ve metalin bir arada kullanılması son yıllarda mutfak dekorasyonunda sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Siz de endüstriyel mutfağınız için yüksek tabureler, banklar ve iskemleler kullanarak, mutfağınızın karakterini destekleyebilirsiniz.

Eski ve Yeni Kombinasyonu Oluşturulabilir

Endüstriyel mutfakların en önemli özellikleri ferah ve estetik görünümleridir. Yani aslında olması gereken de budur. Ancak mutfağınızın yeterinde ferah ve estetik görünmediğini düşünüyorsanız bunu eski ve yeniyi bir arada kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için birbirinden özel mutfak dolaplarını, parlak metal detayları ve dekoratif ray sistemleri ile tuğla duvarları tercih edebilirsiniz. Özellikle yıpranmış ve çatlak duvarlar, bu profesyonel mutfaklar için bir eksi değildir. Aksine bu unsurlar mutfaklara ferah ve doğal bir görünüm katar.

Endüstriyel mutfakların görünümlerini destekleyen en önemli unsurlardan birisi de, endüstriyel mutfak ürünleridir. Ancak ürünleri paslanmaz malzemeler arasından tercih ederseniz, zaman içerisinde görünümleri bozulmaz ve sıkıntı yaşamazsınız. Bunun yanında bu ürünlerin arızalanmaları durumunda İnoksan servisi ile irtibata geçebilir, mutfağınız için profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Doğal Renkler Kullanılarak Şık Mutfaklar Oluşturulabilir

Sanayi tipi mutfakların dekorasyonu için çok fazla renk kullanımı ile karşılaşabiliyoruz. Ancak daha doğal ve ferah mutfaklar için gri tonları, kahve tonları, füme ve metalik renkleri tercih edebilirsiniz. Endüstriyel mutfaklar, ilk bakışta doğallığı ve estetiği yansıtacak şekilde dekore edilmelidir. Bunun yanında mutfak için tercih edilen makinelerin bakımı yapılmalı ve mutfaktaki işlerin aksamasının önüne geçilmelidir. Endüstriyel mutfak ürünleri ile ilgili her türlü arıza için İnoksan, hızlı ve profesyonel çözümleri ile yanınızdadır.

ŞİMDİ ARA