Endüstriyel Buzdolabı

Endüstriyel Soğutucu Bakımı Nasıl Yapılır?

Endüstriyel mutfakların en önemli ihtiyaçlarından birisi de soğutucudur. Endüstriyel soğutucular, ihtiyaçlara göre günde 24 saat boyunca çalışmak üzere tasarlanan ve imal edilen ürünlerdir. Ancak her ne kadar sürekli çalışmaları için tasarlansalar da, soğutucu makinelerin parça ve ekipmanlarının da bir ömrü bulunmaktadır. Bu soğutucuların arızalanmaları ve yedek parça ihtiyaçları durumunda Fagor endüstriyel servisini arayabilirsiniz.

Endüstriyel soğutucu sistemlerinin sorunsuz çalışmaları işletmeler için oldukça önemlidir. Çünkü bu soğutucuların bozulması ve işlev göremez hale gelmesi, işlerin sekteye uğramasına neden olmaktadır. Bu durum aynı zamanda işletmeler için maddi zarar anlamına gelmektedir. İşletmelerin zarara uğramalarının önüne geçmek için yapılabilecek birtakım bakımlar bulunmaktadır.

Endüstriyel Soğutucuların Koruyucu Bakımı

Endüstriyel soğutma sistemlerinin işletmelere alınmalarından itibaren aylık ve sezonluk bakımları yapılmalıdır. Bu bakıma koruyucu bakım adı verilmektedir. Bu bakımlar sayesinde periyodik olarak bakımı yapılan soğutucu, sürekli kontrol altında tutulur ve herhangi bir arıza çıkarma ihtimali en aza indirgenir. Endüstriyel soğutucuların koruyucu bakımları için, Fagor servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Endüstriyel Soğutucuların Genel Bakımı

Endüstriyel soğutucuların arızalanmaların önüne geçmek için yapılan bakımların bir diğeri ise genel bakımlardır. Bu bakımlar, müşterinin isteğine göre dönemsel olarak yapılabilir. Bakım sırasında soğutucu gözden geçirilir, performansı ve ekipmanlarının işleyişi ile ilgili kontroller yapılır. Bunlar rapor olarak sunulur ve gerekli görülürse parça değişimi ya da onarım işlemleri yapılır.

Yapılan genel ve koruyucu bakımlar sonrasında gerekli görülen parçaların değişimi ve tamiratı yapılarak en az maliyet ile sistemin işleyişi kontrol altında tutulur. Bu bakımlar, müşterinin talebi doğrultusunda yapılabileceği gibi dönemsel olarak da yapılabilir. Bunun için en mantıklısı bakım sözleşmeleri yapmaktır. Bu sözleşmeler yapılırken işletmede bulunan cihaz sayısı göz önünde bulundurulur ve buna göre bir servis maliyeti çıkarılır. Yapılan sözleşmeler sonrasında en geç 24 saat içinde soğutucuların arızalarına müdahale edilebilmekte, yedek parça ihtiyacı karşılanabilmektedir. Bu sayede sistemin işleyişi garanti altına alınmış olur. Siz de işinde profesyonel ve sektöründe deneyimli bir endüstriyel mutfak servisi ile çalışmak için Fagor ile irtibata geçebilirsiniz.

ŞİMDİ ARA