Hangi Endüstriyel Fırını Tercih Etmelisiniz?

Hangi Endüstriyel Fırını Tercih Etmelisiniz?

Endüstriyel mutfakların en önemli ihtiyaçlarından birisi de endüstriyel fırınlardır. Bu mutfak ürünleri, özellikle kafe, pastane, lokanta ve restoran gibi işletmeler için olmazsa olmaz ürünlerdendir. Ancak ev tipi fırınlar bu işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu nedenle daha yüksek ısı üretebilen ve daha yüksek kapasite ile çalışan fırınların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu ürünler zaman içerisinde bakım ve onarım isteyen ürünlerdir. Böyle durumlarda Fagor endüstriyel servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Endüstriyel fırınlar, çok yönlü ürünlerdir. Özellikleri ve sağladıkları yararlar saymakla bitmeyen bu ürünler, kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Her geçen gün yeni özellikler eklenerek çok daha işlevli hale getirilen bu ekipmanlar; ızgara, buharlı pişirme ve kuru pişirme yapabilmektedirler. Pişirilecek ürünlerin özelliklerine göre tasarlanan ve imalatı gerçekleştirilen bu ürünler, doğru şekilde tercih edildiklerinde en doğru sonucu elde edebileceğiniz ürünlerdir. Peki, işletmeniz için hangi endüstriyel fırını satın almalısınız?

Elektrikli Fırın mı Gazlı Fırın mı?

İşletmenize fırın satın alacaksanız öncelikle gazlı mı yoksa elektrikli mi tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Özellikle çok yoğun çalışan bir fırın işletiyorsanız gazlı fırın satın almalısınız. Ancak verdiğiniz hizmet çok yoğun değilse elektrikli fırınlar sizin için yeterli olacaktır. Çünkü elektrikli fırınlar gazlı fırınlara göre daha yavaş ısı üretirler ve daha yavaş pişirme yaparlar. Burada önemli olan işlerinizin yoğunluğudur. Buna göre fırın tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu fırınların arızalanmaları durumunda profesyonel bir servis hizmeti için Fagor servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Konveksiyonlu Fırınlar

Profesyonel mutfakların fırın seçimi sırasında göz önünde bulundurması gereken bir diğer durum ise pişirecekleri ürüne göre fırın almaktır. Konveksiyonlu fırınlar, ürettikleri ısıyı fanlar yardımı ile fırının içerisinde döndürerek pişirme yaparlar. Bu fırınlar, neredeyse tüm pişirimler için kullanılabilir. Bunun yanında fan hızının kontrol edilebildiği modeller de imal edilmektedir.

Buharlı Fırın

İşlemeniz için endüstriyel fırın alacaksanız fırın çeşitleri arasından buharlı fırınları da inceleyebilirsiniz. Bu fırınlar, şebeke suyuna bağlanır ve yüksek ısı ile suyu buhara dönüştürür. Bu sayede yiyeceğin öz suyunu kaybetmeden pişirim yaparlar. Buharlı fırınlar sayesinde lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Herhangi bir arıza ve bakım ihtiyacında ise Fagor ile irtibata geçebilir, hızlı bir servis hizmeti alabilirsiniz.