0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Buz Makinesi Arıza Sebepleri

Buz Makinesi Arıza Sebepleri

Buz Makinesi Arıza Sebepleri

Buz, çok eski zamanlardan bu yana yiyecek ve içeceklerin soğutulması için kullanılmıştır. Doğal buz kullanımı çok eski uygarlıklardan beri kullanılagelmiş olsa da, günümüzde yerini mekanik soğutmaya bırakmıştır. Yani doğal buz kullanımı büyük oranda geçmişte kalmıştır. Buz makineleri de yapay buz üretimi için tasarlanarak imal edilmiş, oldukça kullanışlı ürünlerdir. Myco endüstriyel servisi, buz makinelerinin arızaları ve bakımları konusunda her zaman hizmetinizdedir. Peki, bu makineler neden arızalanır?

Buz Makinesi Arızaları

Buz makinelerinin arıza sebepleri kullanım şekline, marka ve modele göre değişiklik gösterir. Bu nedenle her arıza kendi içinde değerlendirilmeli ve bu yönde çözümler üretilmelidir. Çünkü buz makinesi tamiri sırasında yapılacak bir hata, sonrada çok daha vahim durumlara sebep olabilir. Burada yapılması gereken profesyonel ve deneyimli bir servisten yardım almaktadır. Myco servisi, sektördeki deneyimi ve profesyonel kadrosuyla arızalarınız için en uygun çözümü bulur ve kısa süre içerisinde makinenizin arızasını giderir.

Buz Makinesi Çalışmıyorsa

Buz makinesi arızaları arasında sayılabilecek birçok durum vardır. Bunlardan birisi de makinenin hiç çalışmamasıdır. Bu durumda ilk olarak makineye hiç elektrik gelmemesinden şüphelenilir. Öncelikle makinenin elektrik ile bağlantısı kontrol edilir. Eğer bir sorun yoksa profesyonel bir elektrikçiden destek alabilirsiniz. Ancak sorun hala giderilemediyse, bu durumda makinenin motoru ya da fanı bozulmuş olabilir. Fanın ya da motorun bozulması nispeten ciddi sorunlardır.

Buz Makinesi Soğutmuyorsa

Buz makineniz soğutmuyorsa, büyük ihtimalle fan motorunda arıza oluşmuştur. Yine sorun termostatta ya da kompresörde de olabilir. Bunun için öncelikle ilgili parçaların bağlantı noktaları kontrol edilir. Ardından sorun olan parça yedek parça ile değiştirilir.

Buz makinelerinde karşılaşılan sorunların pek çoğu yukarıdaki gibidir. Ancak bunun yanında sigorta attırma ya da gürültülü çalışma gibi problemler ile de karşılaşılabilir. Sorun ne olursa olsun kendiniz halletmeye çalışmak yerine profesyonel bir servisten yardım istemelisiniz. Aksi takdirde makinenizde çok daha büyük sorunlar oluşabilir. Bu nedenle buz makinesi arızaları için Myco ile iletişime geçebilir, kısa süre içerisinde buz makinenizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.