0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Buz Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Buz Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Buz Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Profesyonel mutfaklar, sürekli müşteri sirkülasyonunun olduğu, işlerin hızlı işlemesi gereken mutfaklardır. Ancak bu işlerin hızlı yürümesi ve müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması için belli endüstriyel mutfak ürünlerine ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu mutfak ürünleri arasında buzdolapları, fırınlar, ocaklar, bulaşık makineleri yer almaktadır. Ancak ihtiyaç olan ürünler bunlar ile sınırlı değildir. Özellikle et ve süt ürünleri üzerine imalat yapan ya da bu ürünlerin satışını yapan işletmelerin buz makinelerine de ihtiyaçları vardır.  Maksan endüstriyel servisi, bu endüstriyel mutfak ekipmanlarının bakımı ve onarımı için kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Peki, bu buz makinelerinin çeşitleri nelerdir?

Salamura Havuzu Kalıp Buz Makineleri

Buz makinesi çeşitleri arasında yer alan salamura havuzlarının buz üretme tekniği oldukça basittir. Tatlı su içeren buz kalıpları, tuzlu su içeren havuzun içerisine daldırılır ve tuzlu suyun donma sıcaklığı tatlı suya göre daha çabuk olduğu için sıvı halini korur. Bu sayede kalıpların içerisinde yer alan tatlı su donar.

Bu sistemdeki buz kalıpları, otomatik buz makinesi kalıpları ile aynıdır. Bu havuzların buz üretim kapasiteleri müşteri tarafından belirlenmektedir. Bu üretim süresi is her parti için 12 saattir.

Kristal Küp Buz Makineleri

Kristal küp buz makinelerinin üretim kapasiteleri 25 kg ile 15 ton arasında değişiklik göstermektedir. Bu makinelerin kullanımı kolay olduğu kadar, hijyeniktirler. Berrak küp şeklinde buzlar üreten kristal küp buz makineleri, günlük 15-17 dakika aralıklar ile buz üretir.  Buz makinelerinin arızalanmaları ve bakımları için Maksan servisi ile irtibata geçebilir, sorunlarınızın kısa süre içerisinde çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Otomatik Kalıp Buz Makinesi

Otomatik kalıp buz makineleri, 25 kg ağırlığında istenilen ebatlarda buz üretebilen makinelerdir. Kişilerin isteklerine bağlı olarak istenilen ölçülerde ve ağırlıkta buz veren makinelerdir. Günlük yaklaşık olarak 1000 kg ile 2400 kg arasında buz üretebilen bu sistemeler, 7 saatlik aralıklar ile buz üretimi yapabilirler.

Otomatik buz makinelerinde su dolumu ve boşaltımı tamamen otomatiktir. Bu nedenle pratik kullanım olanağı sunarlar. Maksan, bu kullanım kolaylığı sağlayan makinelerin bakımı ve onarımı için daima yanınızdadır.