Endüstriyel Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Endüstriyel bulaşık makineler; profesyonel mutfaklarda bulunması gereken, en önemli ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle müşteri kapasitesi yüksek mutfaklarda bu makinelerin olmaması düşünülemez. Aksi takdirde işletmelerin işleri yürümez, gecikmeler yaşayabilir. Edesa servisi, ticari mutfaklar için olmazsa olmaz bu ürünlerin bakım ve onarımı konusunda hizmet sunmaktadır.

Özellikle kafe, kantin ve otel gibi işletmelerin mutlaka endüstriyel bulaşık makinesi satın alması gerekmektedir. Bunun yanında bu mutfak ürünlerinin bakım ve onarımı için çalışılacak servis de önemsenmelidir. Bunun için işinde profesyonel bir servis olan Edesa endüstriyel servis ile irtibata geçebilirsiniz. Peki, bu ürünleri satın alma aşamasında nelere dikkat etmelisiniz?

Üretildikleri Malzemeye Dikkat Etmelisiniz

Endüstriyel bulaşık makinelerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında konveyörlü bulaşık makineleri, giyotin tipi bulaşık makineleri ve tezgâh altı bulaşık makineleri yer almaktadır. Bu bulaşık makineleri arasından işletmeler için en uygun olanları tercih edilebilir. Ancak satın alma öncesinde dikkat edilmesi gerekenlerin en başında bu ürünlerin hangi malzemeden üretildikleri gelmektedir.

Ticari bulaşık makineleri, sürekli kullanıldıkları için paslanabilirler. Ancak satın almadan önce bulaşık makinesinin paslanmaz malzemeden üretilmiş olmalarına dikkat ederseniz ileride herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bunun yanında satın almayı düşündüğünüz bulaşık makinesinin drenaj pompası olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Özellikle gideriniz yüksekte kalıyorsa mutlaka pompalı olanları tercih etmelisiniz. Aksi halde problem yaşayabilirsiniz.

Endüstriyel bulaşık makineleri dayanıklı malzemelerden imal edilirler. Bu nedenle uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Ancak yine de arızalanabilirler. Her türlü arızaları ve bakım ihtiyaçları için Edesa endüstriyel servisini arayabilir, size özel çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Kapasitesinin Uygun Olup Olmadığını Kontrol Etmelisiniz

Endüstriyel bulaşık makinesi satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise makinenin kapasitesi ve saatte kaç adet tabak yıkadığıdır. Bunun yanında makinenin ayak yüksekliğine dikkat etmeli, sizin için gerekli programlara sahip mi öğrenmelisiniz. Ayrıca satın alacağınız bulaşık makinesinin elektrik ve su bağlantısının sizin için uygun olup olmadığından da emin olmalısınız. Siz de ticari bulaşık makineleri için güvenilir bir servis ile çalışmak isterseniz Edesa ile irtibata geçebilirsiniz.