0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Arızaları

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Arızaları

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Arızaları

Sanayi tipi olarak da bilinen endüstriyel bulaşık makineleri, kafe, restoran, fabrika, kantin ve otellerde kullanılan ve profesyonel mutfaklar için hayati önem taşıyan ürünlerdir. Özellikle sürekli yoğun olan işletmelerin kullanması gereken bu ürünler, dayanıklı malzemelerden imal edilir ve oldukça kullanışlıdırlar. Ancak zaman zaman arıza çıkarabilirler. Endüstriyel bulaşık makinesi arızaları için Öztiryakiler endüstriyel servisi ile irtibata geçebilir, arızalarınız için kısa sürede uygun çözümler bulabilirsiniz. Peki, endüstriyel bulaşık makinelerinde en çok görülen arızalar hangileridir?

Endüstriyel bulaşık makinelerinin farklı tipleri bulunmaktadır. Birbirlerine göre bazı üstünlükleri ve avantajları bulunan bu ürünlerin arızaları da farklılık gösterebilir. Bu ürünlerin arızalanma sebeplerini ise şöyle sıralayabiliriz:

Endüstriyel bulaşık makineleri 5 yıldan fazla hizmet verdiklerinde ve garanti süreleri dolduktan sonra arızalanmalarının nedeni yedek parçaların aşınmış olması olabilir.

Bu ürünlerin arızalanmalarının en önemli nedenleri arasında yedek parçaların aşınması gelmektedir. Ancak bunun yanında yedek parçaların kalitesiz olması da arızalara neden olabiliyor. Düşük kaliteli montaj ve kalitesiz yedek parçalar, endüstriyel bulaşık makinelerinin ömrünü kısaltır ve arıza yapmalarına neden olabilir. Öztiryakiler servisi, endüstriyel bulaşık makinelerinin arızaları ve yedek parça değişim ihtiyaçlarında kaliteli hizmet sunmak için daima hizmetinizdedir.

Endüstriyel bulaşık makinelerinin arızalanmalarının bir diğer nedeni ise kalitesiz deterjan kullanımıdır. Kalitesiz deterjanlar, makinenin performansını düşürür ve hatta arızalanmalarına neden olabilir. Bu nedenle bulaşık makineleri için kullanılan deterjanlar, kaliteli ve kendisini kanıtlamış olanlar arasından seçilmelidir.

Bulaşık makinelerinin arızalanmasının bir diğer nedeni ise filtre bakımına dikkat etmemektir. Bulaşık makinesine bulaşıkları yerleştirmeden önce filtreyi tıkayan atıklar arındırılmalıdır. Aksi halde makine bulaşıkları olması gerektiği gibi yıkamaz.

Bulaşık makinesinin uygun şekilde bağlanmaması da endüstriyel bulaşık makinesi arızalarına neden olmaktadır. Bunun yanında kapağı gevşek kapatmak da arızaya neden olabilir.

Endüstriyel bulaşık makinelerinde arızalara neden olan bir diğer durum ise, bulaşıkların hatalı olarak yerleştirilmesidir. Yine su püskürtücülerin arızalı olması da makinenin olması gerektiği gibi çalışmasına engel olur.

Endüstriyel bulaşık makineleri çok sık kullanıldıkları için bakımları konusunda hassas davranılmalıdır. Bu ürünlerin her türlü bakım ve onarım hizmeti için Öztiryakiler ile iletişime geçebilirsiniz.