Endüstriyel Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bulaşık makineleri; hem sudan hem de enerjiden tasarruf eden, elde yıkamaya göre çok daha hijyenik şekilde bulaşık yıkayan mutfak ürünleridir. Evlerde sıklıkla kullanılan bu ürünler, profesyonel mutfaklar için de büyük önem taşırlar. Ancak ev tipi bulaşık makineleri, özellikle orta ve büyük ölçekli mutfaklar için uygun değildir. Sanayi tipi olarak da bilinen bu makineler, çok daha fazla sayıda parça yıkayarak işletmelerin işini büyük ölçüde kolaylaştırırlar. Winterhalter endüstriyel servisi, sektöründeki deneyimi ve profesyonel ekibi ile bu makinelerin bakım ve onarım hizmetini sunmaktadır.

Endüstriyel bulaşık makineleri, işletmelerin büyüklüğüne ve verdikleri hizmetlere göre çeşitlenmiştir. İşletmeler bu ürünler arasından verdikleri hizmete ve kapasitelerine en uygun olanlarını tercih etmelidirler. Profesyonel mutfaklarda en çok kullanılan bulaşık makineleri; bardak yıkama makineleri, tezgâh altı bulaşık makineleri, kapılı tip bulaşık makineleri ve konveyörlü tip bulaşık makineleridir. Bu makineler, paslanmaz malzemeden imal edilirler ve oldukça dayanıklıdırlar. Ancak her makine gibi zaman zaman arızalanabilirler. Böyle durumlarda hiç vakit kaybetmeden Winterhalter servisi ile irtibata geçebilir, arızanın kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayabilirsiniz. Peki, endüstriyel bulaşık makinelerinin arızalanmalarının önüne geçmek için bakımları nasıl yapılmalıdır?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Bakımı

Endüstriyel bulaşık makineleri, oldukça dayanıklı ürünlerdir. Ancak gerekli bakımlarını yapmazsanız işletmenizin en kalabalık anında bozulmayacağını kimse garanti edemez. Bu nedenle aniden arızalanmamaları ve uzun yıllar boyunca kullanılabilmeleri için bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bunun için öncelikle makinenizin kullanım kılavuzunu incelemesiniz.

Makinenizi daha uzun süre kullanmak için bulaşıkları makineye yerleştirmeden önce yemek artıklarını temizlemelisiniz. Bu makinenizin filtresinin ömrünün uzamasını sağlar. Yine filtreyi her hafta kontrol etmeli ve temizlemelisiniz.

Endüstriyel bulaşık makinenizin bakımı için yapmanız gereken bir diğer şey ise günlük su kanalı temizliğidir. Bu kanalın içerisindeki suyu her gün düzenli olarak boşaltmalısınız. Ayrıca her gün parlatıcı seviyesini kontrol etmelisiniz.

Son olarak işletmenizi kapatmadan önce bulaşık makinesinin kapağını açık bırakın ve bu şekilde havalandırın. Bunların dışından endüstriyel bulaşık makineleri çok daha profesyonel bir bakım gerektirebilir. Böyle durumlarda Winterhalter ile iletişime geçebilir, tecrübeli ve işinde uzman bir ekipten bakım hizmeti alabilirsiniz.