0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Bulaşık Makinesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Endüstriyel Bulaşık Makinesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Endüstriyel Bulaşık Makinesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Restoran, kafe, bar, yurt ve yemekhane gibi işletmelerin başlıca ihtiyaçlarından birisi de endüstriyel bulaşık makineleridir. Temizlik ve hijyen evlerimiz için ne kadar önemliyse, özellikle gıda sektöründeki işletmeler için de o kadar önemlidir. Bu nedenle bulaşık makinesi bir gerekliliktir denilebilir. Edesa endüstriyel servisi, ticari bulaşık makinelerinin bakım ve onarımları için her daim yanınızdadır. Peki, bu makineler ile ilgili bilinmesi gereken en önemli noktalar hangileridir?

Ev Tipi mi Yoksa Ticari Bulaşık Makinesi mi?

Yeni bir işletme açtıysanız ve profesyonel bir mutfağınız varsa öncelikle hangi tip bulaşık makinesi almanız gerektiğine karar vermelisiniz. Özellikle belli saatlerde yoğunluğunuz artıyorsa ve aynı anda 25-30 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteniz yetiyorsa endüstriyel bulaşık makinesi sizin için masraflı olabilir. Ancak bu kapasitenin üzerinde müşteri ağırlıyorsanız ve sürekli yoğunsanız kesinlikle endüstriyel bulaşık makinesi kullanmalısınız. Aksi takdirde işleriniz yavaşlar ve yetişemez duruma gelebilirsiniz.

Bunun yanında işletmelerin işlerini aksatan bir diğer durum da endüstriyel bulaşık makinelerinin arızalanmasıdır. Böyle durumlarda hiç vakit kaybetmeden Edesa endüstriyel servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Servis, kısa süre içerisinde sizin ile irtibata geçerek sorununuza en uygun çözümü sunacaktır.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Tipleri Hangileri?

İşletmeniz için endüstriyel bulaşık makinesi satın alacaksanız hangi tip bulaşık makinesini satın alacağınıza dair kararsız kalmış olabilirsiniz. Bunun için öncelikle endüstriyel bulaşık makinesi çeşitlerini bilmeniz gerekir. Endüstriyel bulaşık makineleri fonksiyonel açıdan; bardak yıkama makineleri, tezgah altı bulaşık makineleri, kapılı tip bulaşık makineleri ve konveryor tip bulaşık makineleri olarak ayrılmaktadır.

Eğer daha çok içecek türü gıda ürünlerinin servisinin yapıldığı bir işletmeniz varsa, bardak yıkama makinelerini tercih edebilirsiniz. Yine kafe, bar ya da pastane işletiyorsanız hem yüksek hem de düşük ısıda yıkama yapabilen tezgâh altı bulaşık makinelerini satın alabilirsiniz.

Bunların yanında müşteri yoğunluğu fazla olan bir işletmeyseniz kapılı tip bulaşık makinelerini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu makineler boyut ve kapasite olarak daha büyüktür. Ayrıca düşük ve yüksek sıcaklıklarda yıkama özellikleri de bulunur.

Endüstriyel bulaşık makineleri çok sık kullanılan ürünler olduğu için bakım ve onarım ihtiyaçları olabilir. Böyle durumlarda Edesa servisinin sağladığı güvenilir hizmetten faydalanabilirsiniz.

Sizin İçin Gerekli Kapasiteyi Nasıl Hesaplarsınız?

İşletmeniz için satın alacağınız bulaşık makinesinin kapasitesini belirlerken en yoğun olduğunuz saatleri referans almalısınız.