Endüstriyel Bulaşık Makinesi Kullanım Talimatı

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Kullanım Talimatı

Endüstriyel bulaşık makinesi kullanımı, öncelikle cihazın içine bulaşıklar yerleştirilir. Sonrasında kapısı kapatılır ve cihazın açma kapama anahtarına basılarak cihaz çalıştırılır.

Cihaz ilk olarak su almaya başlar sonra belli seviyeye gelince durur. Cihaz ısıtmaya girer ilk olarak boyler kazanı ısınır yaklaşık 15 dakika süren ısıtmadan sonra belli sıcaklığa gelince durur. Bulaşıkları koyduğumuz haznede ki rezistans devreye girer. Yaklaşık 30 dakikalık ısıtma süresini tamamlar. Cihaz belli bir sıcaklığa ulaşınca durur.

Makinenin başla yıkama ışığı yanar düğmeye bastınız zaman seçtiğiniz programı süresinde bitirir, durulamaya geçer. 1 dakikalık süreden sonra cihazın kapağını açıp yıkamış olduğunuz bulaşıkları çıkartabilirsiniz. son olarak da temizliği yapılmadan önce fişi çekilir veya sigortası kapatılır. Cihazın suyu boşaltılır. Cihazın içi temizlenerek kapağı açık şekilde bir sonraki kullanım için cihaz hazır konumda bekletilir. NOT: Bu kullanım talimatındaki makineler; endüstriyel bardak yıkama bulaşık makinesi, endüstriyel tezgah altı tabak yıkama bulaşık makinesi, endüstriyel giyotin tipi bulaşık yıkama makinesi içindir.