0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Montajı ve Kullanımı

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Montajı ve Kullanımı

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Montajı ve Kullanımı

Bulaşık makineleri günümüzde hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda işleri kolaylaştıran en önemli ürünlerden birisidir. Ancak profesyonel mutfaklarda kullanılan bulaşık makinelerinin kapasitesi, ev tipi bulaşık makinelerine göre çok daha yüksektir. Profesyonel mutfakların işlerinin hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için bu makineler aynı anda çok daha fazla bulaşığın yıkanmasını sağlar. Zaman zaman arızalanabilen ya da periyodik olarak bakımı yapılması gereken bu makinelerin onarımı ve bakımı için Empero endüstriyel servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Endüstriyel bulaşık makinelerinin kullanımı sırasında pek çok noktaya dikkat edilmelidir. Ancak bunun dışında daha montaj aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Peki, endüstriyel bulaşık makinesi montajı sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Montaj Kullanım Kılavuzuna Uygun Şekilde Yapılmalı

Endüstriyel bulaşık makinelerinin montajı mutlaka servis tarafından kullanım kılavuzuna uygun şekilde yapılmalıdır. Bunun için Empero servisi ile çalışabilirsiniz. Aksi halde yanlış bir işlem makinenize zarar verebilir. Bunun için öncelikle montaj talimatlarına uygun olarak elektrik bağlantıları, temiz ve pis su bağlantıları yapılır. Sonrasında makinenin çalıştırılabilmesi için kumanda panosu üzerinde yer alan açma ve kapama anahtarına basılır. Anahtara basılmasının ardından bulaşık makinesi otomatik olarak su almaya başlar. Makine yeterli suyu almasının ardından su sıcaklığı 55 dereceye çıkacaktır. Ancak ısıtma suyunun 20 dereceye inmesi durumunda su alma otomatik olarak durur ve ısıtma sistemi devreye girer. Suyun ilk ısıtma süresi yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürebilir.

Suyun ısınmasının ardından su ısınma ikaz lambası söner ve depo ikaz lambası yanar. Bu lamba da sönünce bulaşık makinesi yıkamaya hazır hale gelmiş demektir. Bunu haber ikaz ile haber verecektir. Ardından yıkama başlatma anahtarına basılmalı ve yıkama başlatılmalıdır. Bu lambalar sönmeden yıkama işlemini başlatmanız durumunda temiz bir yıkama gerçekleşemez.

Bunun yanında makineye otomatik olarak deterjan alınması için sıvı deterjan dozeri monte edilmiş olmalıdır. Bu durumda makineye her yıkama işleminde deterjan otomatik olarak alınacaktır. Endüstriyel bulaşık makinelerinin kullanımı sırasında yaşadığınız her türlü sıkıntı ve arıza için Empero ile iletişime geçebilirsiniz.