0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışır?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışır?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışır?

Bulaşık makineleri, gerek evlerde gerekse profesyonel mutfaklarda işleri kolaylaştıran en önemli cihazlardır. Özellikle de kafe, restoran ve otel gibi işletmelerin mutfakları için satın almaları gereken en önemli cihaz endüstriyel bulaşık makinesidir. Çünkü bu makineler yerine normal bulaşık makineleri kullanılırsa işler istenilen hızda yürümez ve zarar edilebilir. Bunun için profesyonel mutfaklar mutlaka endüstriyel bulaşık makinesi satın almalıdır. Bu cihazlar, oldukça dayanıklı malzemelerden üretilirler. Ancak yine de zaman zaman arızalanabilirler. Bu durumda ise Öztiryakiler servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Günümüzde gıda sektörüne olan yoğun talep nedeniyle endüstriyel bulaşık makinelerine olan talep de artmıştır. Özellikle catering firmaları, oteller, barlar ve pastaneler için hayati önem taşıyan bu cihazlar, işletmelere pek çok avantaj sunmaktadır. Bunların en başında ise enerjiden tasarruf edilmesi gelir. Yine bu cihazlar işçiliğin azalması ve zamandan tasarruf edilmesini de sağlar. Peki, endüstriyel bulaşık makineleri nasıl çalışır?

Nasıl Çalışırlar?

İşçilikten, zamandan ve enerjiden tasarruf etmek isteyen işletmeler için en ideal ürün endüstriyel bulaşık makineleridir. Bu makineler, özel teknolojileri ve üstün performansları ile dakikalar içerisinde pek çok bulaşığı yıkayarak işletmelerin işlerini hızlandırır. Ancak her zaman istenilen performansı elde edebilmek için zaman zaman bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Bu cihazların arızalanmaları ya da bakım ihtiyaçları için öztiryakiler endüstriyel servis ile çalışabilir, hızlı ve kaliteli hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.

Endüstriyel bulaşık makinelerinin en temel özelliği minimum su ve enerji tüketimi ile maksimum bulaşık yıkamaktır. Bu özellikleri ile işletmelerin maliyetini oldukça düşürmektedir. Elektriğe takılı oldukları sürece su alıp ısıtan bu cihazlar, her daim bulaşık yıkamaya hazır konumda beklerler. Start almaları ile motor suyu pompalar ve fıskiyelerden sıcak su gelir. Tazyik ile bardak ve tabakların yüzeyleri temizlenir. Yıkama aşamasından sonra ise parlatma ve durulama işlemine geçerler. Son olarak ise bardakların yüzeyindeki su kurutularak yıkama işlemi son bulur.

Endüstriyel bulaşık makineleri için birkaç seçenek mevcuttur. Bunların arasında; bardak yıkama makinesi, kazan yıkama, giyotin tip ve konveyörlü tip olmak üzere birçok çeşit bulunmaktadır. Siz de bu cihazların bakım ve onarımı için her daim öztiryakiler ile iletişime geçebilir, işlerinizin aksamasının önüne geçebilirsiniz.