Endüstriyel Bulaşık Makinesi Temizliği

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Temizliği

Temizlik, bulunduğumuz her alanda olmazsa olmazlar arasındadır. Evlerde bulunan eşya ve cihazların temizliği, hem cihazların uzun süre kullanılabilmesi hem de insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ancak bu sadece evler için geçerli değildir. Aynı zamanda işletmelerde kullanılan cihazların temizliği ve bakımı da önemlidir. Bu işletmeler arasında temizlik konusunda en hassas davranması gereken ise profesyonel mutfaklardır. Bu mutfakların kullandıkları ekipmanların temizliği ve bakımı konusunu önemsemelidir. Endüstriyel mutfak ürünlerinin periyodik bakımları ve onarımı için Empero endüstriyel servisini tercih edebilirsiniz.

Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında temizliği önemsenmesi gereken en önemli ürünlerden birisi de endüstriyel bulaşık makinelerdir. Bu makinelerin daha uzun süre sorun çıkarmadan, istenilen verimde çalışabilmesi için mutlaka periyodik olarak temizlenmeleri gerekmektedir. Peki, endüstriyel bulaşık makinesi temizliği nasıl yapılır?

Elektrik ile Temasını Kesin

Elektrikle çalışan tüm bütün cihazlarda olduğu gibi temizlik öncesinde endüstriyel bulaşık makinelerinin elektrik ile teması kesilmelidir. Bunun için öncelikle makinenin elektrikten tamamen ayrılmış olduğundan emin olmalısınız. Elektrikli tüm parçalara su temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

İş Bitiminde Yıkama Suyunu Boşaltın

İş bitimi sonrasında periyodik olarak her gün yıkama suyunu tahliye etmelisiniz. Bu sayede makine bulaşık atıklarından arınır ve bir sonraki kullanım için hazır hale gelir. Bunun yanında endüstriyel bulaşık makinesi içerisindeki kırıntı süzgeçlerini temizleyin. Yine söktüğünüz kırıntı süzgeci, tahkiye tıpası ve basket gibi ekipmanların temizliğini tamamladıktan sonra yerine yeniden takın. Endüstriyel bulaşık makinesi ile ilgili yaşadığınız her türlü arızanın onarılması için Empero servisini arayabilirsiniz.

Doğru Temizlik Malzemesi Kullanın

Endüstriyel bulaşık makinelerinin çok daha verimli çalışması için kireçten arınık olmaları gerekir. Bunun için 6 ayda bir bulaşık makinesinin temizliğini kaliteli malzemeler ile yapmalısınız ve kirece karşı korunduğundan emin olmalısınız.

Her Gün Dezenfekte Edin

Bunların yanında her gün sağlığa zararlı olmayan dezenfektan malzemeler kullanarak makinenizi dezenfekte ediniz. Bulaşık makinenizin temizliğini yukarıda anlatılanlar gibi düzenli olarak gerçekleştirebilirseniz, bulaşık makinenizden istediğiniz verimi alabilirsiniz. Ancak herhangi bir arıza çıkarması durumunda hiç vakit kaybetmeden Empero ile irtibata geçebilir, makinenizin arızasının kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayabilirsiniz.