0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Fırın Nedir?

Endüstriyel Fırın Nedir?

Endüstriyel Fırın Nedir?

Endüstriyel fırınlar, profesyonel mutfakların hemen hepsinin ihtiyacı olan ürünlerdir. Endüstriyel mutfaklar için özel olarak tasarlanarak imal edilen bu fırınlar, yüksek kapasitede yemek pişirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Maksan endüstriyel servisi, bu ürünlerin bakımı ve onarımını gerçekleştirilen, işinde uzman bir endüstriyel mutfak servisidir.

Endüstriyel fırınlar, ev tipi fırınlara göre çok daha yüksek ısıda pişirme yapabilen mutfak ürünleridir. Bu tip fırınlar, daha öncede bahsettiğimiz gibi özel tasarıma sahip fırınlardır. Hemen her türlü gıda ürünün pişirilebileceği kombi modellerin yanı sıra tek tip ürün pişirmeye yarayan endüstriyel fırın modelleri de imal edilmektedir. Bunun yanında pastaneler için özel olarak üretilmiş fırınlar, hamur işlerini kurutmadan ve istenilen yumuşaklıkta pişirebilir. Bu fırınları her türlü hamur işini pişirmek için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak bu kullanışlı ürünler zaman zaman arıza yapabilirler. Böyle durumlarda hızlı ve güvenilir bir hizmet almak istiyorsanız Maksan servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Pastaneler için imal edilmiş olan fırınlar, yemek pişirmek için uygun değildirler. Ancak dilerseniz uygun ısıyı kullanarak yine de yemek pişirebilirsiniz. Yemek pişirmek için kullanılan modellerde uygun programların kullanılması ile fanlı ve buharlı seçeneklerden birisi ile mükemmel yemekler pişirilebilir.

Endüstriyel Fırın Almanın Avantajları

Endüstriyel mutfakların müşteri sirkülasyonu çok yüksek olduğu için bu yoğunluk içerisinde her yiyecek için ayrı ayar yapıp kontrol etmek pek kolay bir iş değildir. Bu işletmeler açısından zaman kaybı anlamına gelir. Bu nedene mümkün olduğunca ürüne en uygun tasarımdaki, hafızası bulunan endüstriye mutfak ürünleri tercih edilmelidir.

Endüstriyel fırınlar sayesinde yapılacak birkaç ayar sonucunda da istenildiği gibi pişirim yapılabilir. Bu sayede hem iş gücünden hem de zamandan önemli ölçüde tasarruf edilmiş olur. Üstelik ürünlerin istenilen ısıda ve yine istenilen sürede en ideal şekilde pişmesi sağlanır. Hafıza özellikleri ile bu fırınlar, vakti geldiğinde kendilerini kapatırlar. Böylece yanma ya da çok pişme gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmazsınız.

Profesyonel mutfaklar için üretilen fırınlar, en ideal şekilde yemek pişirmelerinin yanında aynı zamanda kendi kendilerini temizleyebilirler. Bu kullanışlı cihazların bakımı ve onarımı için Maksan her daim hizmetinizdedir.