0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Mutfak Nedir?

Endüstriyel Mutfak Nedir?

Endüstriyel Mutfak Nedir?

Endüstriyel mutfak, endüstri alanında faaliyet gösteren profesyonel mutfakların kullandıkları ürünlere verilen genel addır. Özellikle oteller, kafeler, restoranlar, barlar ve catering şirketleri tarafından kullanılan ürünlerdir. Bu mutfaklar, endüstriyel mutfak ürünlerinin arızalanmaları ve bakımları söz konusu olduğunda işinde uzman bir servis ile çalışmalıdır. İnoksan endüstriyel servisi, profesyonel çalışanları ve tecrübesi ile endüstriyel mutfak servisi hizmeti sunmaktadır.

Endüstriyel mutfakların genel olarak yemek pişirme amaçlı satın aldıkları profesyonel ocak ve fırınları bulunmaktadır. Bunun yanında yemek sonrasında bulaşıkların temizlenmesi için endüstriyel bulaşık makineleri bulunmaktadır. Bunun yanında profesyonel mutfakların kullandıkları endüstriyel mutfak ürünleri arasında yiyeceklerin taze kalmasını sağlayan buzdolapları da yer almaktadır.

Her mutfağın en temel işlevi yemek yapmaktır. Ancak bunun eksiksiz ve kaliteli şekilde yapılabilmesinin en önemli şartı kullanılan ürünlerin de kaliteli olmasıdır. Yemeklerin ve mutfakların kalitesini belirleyen bu ürünler, oldukça sağlam ürünlerdir. Uzun süre kullanılmaları ve işlerin aksamasına neden olmamaları için paslanmaz ve dayanıklı malzemelerden imal edilirler. Ancak zaman zaman arızalanabilirler ya da eski performanslarında çalışmayabilirler. Böyle durumlarda İnoksan servisi işe irtibata geçebilir, en uygu çözümler ile çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Teknolojide meydana gelen ilerlemeler, endüstriyel mutfak ürünlerinin üretimini de geliştirdi. Benjamin Thompson’ın Rumford ismini verdiği ocağı icat etmesinden bu yana, endüstriyel mutfak ürünlerinin üretiminde büyük yol kat edildi ve bu da profesyonel mutfakların işlerinin yürümesi adına büyük avantaj sağladı.

Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Endüstriyel mutfak ürünlerinin çeşitlenmesi ve üretiminin gelişmesi sonrasında aşçılık mesleğine olan rağbet arttı. Bunun yanında bu mutfakların gelişini ile birlikte mutfakların iş yükü azaldı ve hatta işlerinin yürütülmesi de hızlandı. Bu sayede aşçılar mutfaklarda daha kısa süre içerisinde ve lezzetli yemekler ortaya çıkarmaya başladılar. Peki, günümüzün yemek sektörüne bu kadar katkısı olan ürünler hangileridir?

Endüstriyel mutfak ürünlerini şöyle sıralayabiliriz:

 

  • Endüstriyel fırınlar
  • Endüstriyel bulaşık makineleri
  • Döner Ocakları
  • Endüstriyel Buzdolapları
  • Buz makineleri
  • Sıcak ve Soğuk Teşhir Dolapları

 

Endüstriyel mutfak ürünleri daha da çeşitlendirilebilir. Bu ürünlerin mutfaklar için tercih edilmesi yanında kullanımları da oldukça önemlidir. Endüstriyel mutfak ürünlerini talimatlara uygun şekilde kullanmalısınız. Arızalanmaları durumunda ise İnoksan ile iletişime geçebilir, hızlı, güvenilir ve kaliteli bir servis hizmeti alabilirsiniz.