0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Mutfak Tasarımı Nasıl Olmalı?

Endüstriyel Mutfak Tasarımı Nasıl Olmalı?

Endüstriyel Mutfak Tasarımı Nasıl Olmalı?

Endüstriyel mutfak ürünleri; profesyonel mutfakların kullandıkları, işleri kolaylaştıran, oldukça dayanıklı ürünlerdir. Daha çok barlar, oteller, kafeler ve catering şirketleri tarafından tercih edilen bu ürünler, dayanıklı olmaları ve kişilerin yapabilecekleri işleri kısa sürede gerçekleştirebilmeleri nedeniyle oldukça rağbet görmektedir. Dayanıklı olmalarına rağmen zaman zaman bakım ve onarım gibi ihtiyaçları doğabilen bu ürünler için güvenilir ve profesyonel bir servis ile çalışmak istiyorsanız İnoksan endüstriyel servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Profesyonel mutfaklar için büyük önem taşıyan endüstriyel mutfak ürünleri, işletmeler tarafından tercih edilmeden önce bazı noktalara dikkat edilmelidir. Peki, bu ürünlerin işletmeler tarafından en etkin şekilde kullanılabilmeleri için göz önünde bulundurulması gereken unsurlar hangileridir?

Olasılık İhtiyaçları Analiz Edilmeli

Endüstriyel mutfakların tasarım aşamasında endüstriyel mutfak ürünleri ile ilgili olarak karar vermeden önce hangi cihazların kurulumunun yapılacağı, uzatma ve bağlantıların nereden geçeceği ve farklı alanların nasıl yerleştirileceği belirlenmelidir.

Mevcut Alanlar En İyi Şekilde Kullanılmalı

İşletmeler, ihtiyaçları konusunda analizlerini gerçekleştirmelerinin ardından kurulacak makinelerin boyutlarına karar verilmelidir. Bu konu oldukça önemlidir. Çünkü mevcut alanların en iyi şekilde kullanılmasını sağlar.

Doğru Bir Dağılım Gerçekleştirilmeli

Endüstriyel mutfaklar, organizasyon ve iş akışını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmalıdır. Bu anlamda satın alınacak endüstriyel mutfak ürünlerinin mutfak içerisindeki dağılımı dikkatli şekilde yapılmalıdır.

Mutfak Uygun Makineler ile Donatılmalı

Endüstriyel mutfak tasarımı için önemli bir diğer nokta ise, işletmeye uygun makinelerin satın alınmasıdır. Her gün birden çok çeşit yemek pişiren restoranların ızgara, karışık fırınlar ya da pişiricileri mutfaklarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunun yanında daha çok içeceğe yönelik hizmet sunan kafe ya da bar gibi işletmeler ise bardak yıkama makineleri gibi ürünlere daha çok önem vermelidir. Bu ürünler, oldukça dayanıklı ürünlerdir. Ancak arızalanmaları ya da bakım istemeleri durumunda İnoksan servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Hijyen ve Temizlik Önemsenmeli

Özellikle gıda sektöründe hizmet veren işletmeler, hijyene çok daha fazla önem vermelidir. Endüstriyel mutfaklarda bulunan besin artıkları daha çok cihazların düğmelerinde, çıkış oluklarında ve boşluklarda oluştuğu göz önünde bulundurarak buradaki kirlerin mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu cihazlar arızalanabilir ya da eski performansları ile çalışmayabilir. Böyle durumlarda İnoksa ile irtibata geçebilir, makinenizin arızasının kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayabilirsiniz.