Endüstriyel Mutfak Ürünlerinde Paslanmaz Çelik Kullanımı

Endüstriyel Mutfak Ürünlerinde Paslanmaz Çelik Kullanımı

Endüstriyel mutfak ürünleri; kafe, restoran, bar ve pastane gibi işletmelerde kullanılan oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünler, işletmelerin işlerini hızlandırarak kısa süre içerisinde hizmet vermelerine olanak tanırlar. Ancak zaman içinde arızalanabilirler ya da eskisi kadar iyi çalışmayabilirler. Bu durumda yapılması gereken profesyonel bir endüstriyel mutfak servisi ile çalışmaktadır. İnoksan endüstriyel servisi, arızalanan ürünlere kısa sürede en doğru şekilde müdahale eder.

Uzun Yıllar Boyunca Kullanım Olanağı

Sanayi tipi mutfak ürünleri olarak da anılan endüstriyel mutfak ürünleri, uzun yıllar kullanım amacı nedeniyle tercih edilen ürünlerdir. Ancak bu ürünlerin uzun seneler boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanılabilmeleri için paslanmaz çelikten üretilmeleri şarttır. Aksi takdirde çok sık kullanılan endüstriyel mutfak ürünleri paslanabilir ya da kısa sürede arızalanabilirler. Arızalanmaları durumunda ise İnoksan servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Mutfak ürünleri için kullanılan gerçek paslanmaz çelik ürünler arasında inox malzemeler yer almaktadır. Bu malzeme; aşınmaya, yıpranmaya ve paslanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun nedeni ise paslanmaz çeliğin pürüzsüz yüzeyidir. Inoxun sert ve pürüzsüz yüzeyi, endüstriyel mutfaklarda temizlik kolaylığı sağlamaktadır. Mikropların yüzeye yapışmasını ve çoğalmasını önler.

Inox, bir kaplama ya da yüzey olarak düşünülmemelidir. Inox, paslanmaz çelik malzemenin kendisidir. Endüstriyel mutfak ürünlerinde paslanmaz çelik malzeme kullanımı, aynı zamanda ürünlerin üzerinde parmak izi kalmasını ya da aşınma durumunda bunlar şeffaf bir tabaka ile yenilenir.

Günümüzde bazı endüstriyel mutfak ürünleri satan firmalar, inox yerine parlak saç gibi maliyeti çok daha düşük malzemeler kullanılmaktadır. Ancak satın aldığınız ürünün gerçek inox malzemeden imal edildiğinden emin olmalısınız. Gerçek inox malzeme, temizleyicilerden ya da diğer başka ürünlerden etkilenmez ve herhangi bir deformasyona uğramazlar. Bunun yanında yemeklerde herhangi bir koku ya da tat değişimine de izin vermezler.

Gerçek Paslanmaz Çelik Nasıl Anlaşılır?

Endüstriyel mutfak ürünleri satın alırken paslanmaz çelik ürünler tercih etmelisiniz. Ancak ürünün gerçek paslanmaz çelikten yani inoxtan imal edilip edilmediğini anlamanın bir yolu bulunmaktadır. Bunun için mıknatıs ile kontrol edebilirsiniz. Mıknatıs, inox yüzeylere tutunmaz. Ancak saç malzemeye hemen yapışmaktadır.

Eğer siz de profesyonel mutfağınız için endüstriyel mutfak ürünleri satın almayı düşünüyorsanız paslanmaz çelikten üretilmesine dikkat etmelisiniz. Bunun yanında işinde uzman bir servis ile çalışmalı ve profesyonel destek almalısınız. İşinde tecrübeli bir servis ile çalışmak için İnoksan ile irtibata geçebilirsiniz.