0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Pişirme Ekipmanları

Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Pişirme Ekipmanları

Endüstriyel Benmari

Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Pişirme Ekipmanları

Endüstriyel mutfaklar, dayanıklı ve pratik ekipmanlara ihtiyaç duyan mutfaklardır. Bu profesyonel mutfakların ihtiyaç duydukları ürünler arasında endüstriyel bulaşık makineleri, endüstriyel çamaşır makineleri, endüstriyel ocaklar ve endüstriyel fırınlar yer almaktadır. Maksan endüstriyel servisi, bu ürünlerin bakımı ve onarımı için hizmet sunmaktadır.

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan pişirici ekipmanlar ise sabit olanlar ve sabit olmayanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu pişiriciler arasında sayabileceğimiz pek çok ekipman bulunmaktadır. Konveksiyonel fırınlar, mekanik fırınlar, konveksiyonlu fırınlar, mikrodalga fırınlar, ocaklar ve benmari makinelerini bu ürünler içerisine dâhil edebiliriz. Maksan teknik servis, sizlere bir telefon kadar yakın.

Endüstriyel Pişiriciler

Konveksiyonel Fırınlar

Geleneksel fırın olarak da adlandırılan konveksiyonel fırınlar, doğrudan ısıtma sistemi ile çalışırlar. Ancak kapasite ve yetenek açısından sınırlı fırınlardır. Bu fırınlar, ısınan havanın yükselerek üste çıkması ve soğuyarak yeniden aşağıya inmesi ile pişirme yaparlar. Bahsedilen bu hareket yavaş gerçekleştiği için ürünlerin pişme süresi uzun sürmektedir.

Mekanik Fırınlar

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan fırınlardan bir diğeri ise mekanik fırınlardır. Geleneksel fırınlara benzeseler de, aralarında birtakım farklar bulunmaktadır. Bu farklardan birisi, mekanik fırınlarda hareketli tablalar ve yürüyen fırınların bulunmasıdır. Bu fırınlar, oldukça dayanıklı malzemelerden imal edilirler. Ancak arızalanmaları durumunda Maksan servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Konveksiyonlu Fırınlar

Profesyonel fırınlar için tercih edilebilecek bir diğer pişirici ürün ise konveksiyonlu fırınlardır. Bu fırınlarda sıcak hava bir fan yardımı ile hızlı hareket eder ve ısı fırının içerisine eşit miktarda dağılır. Bu sayede ısı yiyeceğe de eşit miktarda dağılacağı için pişme süresi de kısalacaktır.

Mikrodalga Fırınlar

Yüksek frekanslı radyo dalgaları sayesinde yiyecekleri ısıtılmasını sağlayan bu fırınlar, oldukça kullanışlı elektronik pişirme ekipmanları arasında yer almaktadır. Maksan fırın servisleri konusunda yetkili personellerimiz sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır.

Endüstriyel Ocaklar

Bu ocaklar, gazlı ya da elektronik olarak çalışabilirler. Klasik olarak tekli ya da dörtlü olarak imal edilebilirler. Bunun yanında fırına monte edilmiş kuzineler olarak da üretilebilirler.

Benmari Makineleri

Benmari makineleri, pişirilen yemeklerin sıcak kalmasını ve sıcak olarak servis edilmesini sağlayan oldukça kullanışlı ürünlerdir. Siz de bu pişirme elemanlarının arızaları ve onarımı için Maksan ile irtibata geçebilirsiniz.