0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Endüstriyel Soğutma Nedir?

Endüstriyel Soğutma Nedir?

Endüstriyel Soğutma Nedir?

Endüstriyel mutfakların farklı ihtiyaçları bulunmaktadır. Bahsedilen ihtiyaçların arasında pişirme, servis ve soğutma gibi ihtiyaçlar bulunmaktadır. Bunlar doğrultusunda farklı endüstriyel mutfak ürünleri tasarlanıp imal edilmektedir. İmal edilen bu ürünlerin arasında; endüstriyel bulaşık makineleri, endüstriyel ocaklar, endüstriyel fırınlar, endüstriyel buz makinelerini ve benmari makinelerini sayabiliriz. Bu profesyonel ürünlerin onarımı ve bakımı için Fagor endüstriyel servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Profesyonel mutfakların diğer ihtiyaçlarından birisi de soğurtmadır. Bu anlamda birçok soğutucu ekipmanlar üretilmekte ve işletmelerin hizmetine sunulmaktadır. Bir ticari ürünün soğutulması ve tesislerdeki havanın nemlendirilmesini sağlayan bu ekipmanlar, işletmeler tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Endüstriyel soğutucular, ortamdaki havayı soğutabilmek için bir buhar sıkıştırması ve hava basıncı kullanırlar. Bir soğutucu ekipman ortalama 1 ile 1000 ton arasında soğutma kapasitesine sahiptir.

Endüstriyel soğutucuların genel olarak dört temel bileşeni bulunur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 

  • Evaporatör
  • Kompresör
  • Genleşme Vanası
  • Kondenser
  • Endüstriyel Soğutucu Bakımı

 

Endüstriyel soğutucular, gıdaların özelliklerini kaybetmeden uzun süre bekletilebilmeleri için oldukça önemli ürünlerdir. Gıda sektörü için olmazsa olmaz bu ürünler, oldukça dayanıklı malzemelerden imal edilmektedir. Aslında bakılırsa genel olarak tüm endüstriyel mutfak ürünleri dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Ancak ne kadar dayanıklı olsalar bile yine de arızalanabilirler. Çünkü soğutucular, belli aralıklar ile kullanılan ürünler değildir. Sürekli kullanıldıkları için zaman zaman bakım yapılması gerekebilir. Yine arızalanmaları durumunda ise yedek parça ihtiyacı ortaya çıkabilir. Fagor servisi, endüstriyel soğutucuların bakım ve tamir hizmeti için her zaman hizmetinizdedir.

Endüstriyel soğutucular, en yüksek verimde çalışmak üzere tasarlanan ve imal edilen ürünlerdir. Eğer düzenli olarak bakımları yapılırsa ilk günkü performansları ile çalışmayı sürdürebilirler. Aksi halde zaman içerisinde oluşan arızalar işinizi aksatabilir ve bunun yanında zarara uğrayabilirsiniz.

Endüstriyel soğutucu satın almadan önce firmanın yedek parça hizmeti sunduğundan emin olmalısınız. Eğer firmanın böyle bir hizmeti varsa bu oldukça olumlu bir durumdur. Çünkü firmanın teknik servis ekibi kısa süre içerisinde arızaya müdahale eder ve işlerinizin aksamaması için en uygun çözümü bulurlar. Bu anlamda soğutucunuzun bir arıza yapması durumunda ya da bakım ihtiyaçları için Fagor’u gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.