Endüstriyel Ocak Kullanımı

Endüstriyel Ocak Kullanımı ve Çeşitleri

Endüstriyel ocaklar daha çok fabrikalar, kafeteryalar, pastaneler, okullar ve yemekhanelerde tercih edilen ocaklardır.  Yemekleri daha hızlı ve saatinde pişirmesini sağlar. Gıda ve yiyecekler büyük kazanlarda pişirildiği için tüketiciler endüstriyel ocakları tercih ederler ve birden çok avantajları olduğu kadarda günümüzde de çok yaygındır. Endüstriyel mutfak ocaklarının 3 çeşidi vardır. . İndiksiyonlu ocak, Gazlı ocak,  Tüplü ocak

Endüstriyel indiksiyonlu ocak: Alüminyumdan üretilip ve paslanması zor bir ocaktır. 380 volt enerji  çalışma sistemi ile tasarlanan bu ocaklar tek bir komut anahtarı ile çalışır ve en az 4 en fazla 6 kademe özelliğine sahiptir. Her bir kademede istenilen gıda ile yiyecekler bu ocakta pişirilir.

Endüstriyel Gazlı ocak: Gazlı ocaklar 4 gözden oluşup genelde fırın tipi olarak üretilir ve tercih edilir. Fırın tipi üretilmesindeki etken ise cihazın saklama dolabı olmasıdır. Daha çok okullarda ve gaz bağlantsı olan işletmelerde tercih edilir.

Endüstriyel tüplü ocak: Tüplü ocaklar daha çok ayaklı ve tezgah üstü olarak üretilmektedir. günümüzde diğer ocaklar kadar yaygın olup küçük işletmeler tarafından tercih edilir. kullanımı kolay ve manuel olarak çalışan tüplü ocaklar tasarruf açısından tüketici tarafından daha çok tercih edilir.

ŞİMDİ ARA