Neden Endüstriyel Bulaşık Makinesi Tercih Edilmeli?

Neden Endüstriyel Bulaşık Makinesi Tercih Edilmeli?

Sanayi tipi bulaşık makinesi olarak da bilinen endüstriyel bulaşık makineleri, özellikle uzun süreli ve yoğun kullanım için tasarlanarak üretilen ürünlerdir. Uzun süreli ve yoğun olarak kullanıldıkları için özellikle paslanmaz ve dayanıklı malzemelerden imal edilirler. Ancak çok sık olmasa da arızalanabilirler. Bunun yanında ilk günkü performanslarında çalışmaları için bakımlarının yapılması gerekebilir. Böyle durumlarda Edesa endüstriyel servisi, makinelerin arızalarını yerinde tespit eder ve gerekli bakımlarını yaparak yeniden kullanımınıza sunar.

Endüstriyel bulaşık makineleri, profesyonel mutfakların edinmesi gereken ilk mutfak ürünüdür. Özellikle kafe, bar, restoran ve otel gibi sürekli müşteri sirkülasyonunun olduğu işletmeler için bu ürünler hayati önem taşır. Farklı kullanım amaçlarına uygun olarak farklı ebatlarda imal edilen bu bulaşık makinelerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında; set altı bulaşık makineler, konveyörlü bulaşık makineleri, giyotin tip bulaşık makineleri ve bardak yıkama makineleri sayılabilir. Peki, neden endüstriyel bulaşık makinesi tercih edilmeli? Endüstriyel bulaşık makinelerinin ev tipi makinelerden farkı nedir?

Pratik ve Hızlı Yıkama

Endüstriyel bulaşık makineleri, ev tipi bulaşık makinelerine göre çok daha hızlı ve pratik yıkama gerçekleştirirler. Aynı anda oldukça fazla parça yıkayabilmeleri nedeniyle işletmeler kesinlikle endüstriyel bulaşık makinesi tercih etmelidir. Ancak bu makineler yerine ev tipi bulaşık makinelerini tercih ederlerse, özellikle orta ölçekli ve büyük ölçekli işletmelerin işleri aksar. Bu da maddi kayıp yaşamalarına neden olabilir.

Kafe, bar, otel ya da yemekhane gibi işletmelerin işlerinin aksamasına neden olan bir diğer olumsuz durum ise, endüstriyel bulaşık makinelerinin arızalanmasıdır. Bu makineler, işletmelerin işlerini hızlandıran ürünler oldukları için arızalanmaları durumunda işlerin durma noktasına gelmesine neden olabilirler. Böyle durumlarda Edesa servisi, arızalara en kısa süre içerisinde müdahale eder ve makinenin yeniden kullanılmasını sağlar.

Yoğun Kullanıma Uygunluk

Endüstriyel bulaşık makineleri yoğun kullanıma uygun şekilde tasarlanarak imal edilirler. Eğer fazla yıkama için doğru deterjan kullanılırsa, yıkanan ürünler uzun süreler boyunca kullanılabilir.

Tasarruf İmkânı

Sanayi tipi bulaşık makineleri, yoğun kullanıma olanak tanırken bunu en ekonomik şekilde gerçekleştirirler. Bunun yanında dayanıklı malzemelerden üretilirler ve paslanmazlar. Sonuç olarak işletmelerin tasarruf etmesini ve maliyetlerinin düşmesine olanak tanırlar. Siz de endüstriyel bulaşık makinenizin bakım ve onarımı için Edesa ile irtibata geçebilir, 7/24 profesyonel hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.