0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Neden Endüstriyel Fırın Satın Alınmalı?

Neden Endüstriyel Fırın Satın Alınmalı?

Neden Endüstriyel Fırın Satın Alınmalı?

Endüstriyel fırınlar, ev tipi fırınlara göre çok daha fazla ısı verebilen fırınlardır. Bu nedenle kısa süre içerisinde daha fazla ürünün pişirilmesini sağlarlar. Profesyonel mutfaklardaki sirkülasyonu göz önünde bulunduracak olursak, bu fırınların işletmeler için ne denli önemli olduklarını anlayabilirsiniz. Maksan, işletmeler için vazgeçilmez ürünler arasında yer alan bu ürünlerin bakım ve onarım hizmeti için her zaman hizmetinizdedir.

Endüstriyel fırınlar, sadece belli bir ürünün pişirilmesi için imal edilen fırınlar değildir. Aynı zamanda pek çok farklı ürünü pişirebilen fırınlar da mevcuttur. Ancak yine de bu fırınlar içerisinde işletmeniz için en uygun olanını tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Çünkü eğer daha çok yemek üzerine hizmet veren bir işletmeye sahipseniz, pastaneler için özel olarak üretilen fırınları satın almanız önerilmez. Çünkü bu fırınlar daha çok hamur işlerinin pişirilmesi için tasarlanmış ve imal edilmiş modellerdir.

Yine endüstriyel fırın modelleri arasından tercihte bulunurken yemek pişirmek için uygun olan modelleri satın alırsanız, uygun programlar ile fanlı ve fansız şekilde lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Arızalanmaları durumunda ise Maksan servisi ileirtibata geçebilir, kısa sürede en uygun çözüme ulaşabilirsiniz.

Neden Endüstriyel Fırın?

Profesyonel fırınların iş yoğunluğu ve müşteri sirkülasyonu göz önünde bulundurulduğunda, ev tipi mutfak ürünlerini kullanmaları düşünülemez. Çünkü ev tipi fırınlar ya da diğer mutfak ürünleri, büyük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede ürünler değildir. Bu nedenle her işletmenin kesinlikle endüstriyel mutfak ürünleri satın alması gerekmektedir.

Endüstriyel fırınlar için yemeklerin vaktinde pişmesi ya da her seferinde yeterince yemek pişirilebilmesi için oldukça önemlidir. Endüstriyel fırınlarda yapılacak birkaç ayar ile kısa sürede istenilen miktarda yemek pişirilebilir ve servis edilebilir. Yine istenilen ısı ayarında pişirme yapılabilir. Yemeklerin pişme süresi de ayarlanabilir ve bu fırınlar süre sonunda kendilerini kapatabilirler.

Bu fırınların aynı zamanda kendilerini temizleyebilirler. Tercih edilmeleri için oldukça önemli bir neden olan bu özellik, özellikle pratik bir kullanım isteyenler için oldukça önemlidir. Endüstriyel mutfak ürünleri dayanıklı ürünlerdir. Ancak arızalanmaları durumunda Maksan ile irtibata geçebilirsiniz.