0532 321 56 77

Endüstriyel Mutfak Servisi

Profesyonel Mutfak Ekipmanlarının Taşıması Gereken Özellikler

Profesyonel Mutfak Ekipmanlarının Taşıması Gereken Özellikler

Profesyonel Mutfak Ekipmanlarının Taşıması Gereken Özellikler

Profesyonel mutfakların düzenlenmesi aşamasında önemli birçok faktör bulunmaktadır. Bunların en başında da doğru ekipmanların tercih edilerek sisteme uygun olarak yerleştirilmesi gelmektedir. Endüstriyel mutfak ürünlerinde uzun ömürlülüğü ve hijyeni ön planda tutmak oldukça önemlidir. Bu ürünlerin uzun ömürlü olmalarının en önemli şartı bakımlarının yapılmasıdır. Öztiryakiler endüstriyel servisi, işinde uzman ekibiyle bu ürünlerin tamir ve bakımını gerçekleştirmektedir. Peki, bu ürünlerde bulunması gereken özellikler hangileridir?

Ekipmanın Maliyetinin Düşük Olması

Profesyonel bir mutfak işletiyorsanız sizin için en önemli konulardan birisi maliyeti düşük tutmaktır. Bu nedenle seçeceğiniz mutfak ekipmanında bulunması gereken en önemli özellik maliyetinin düşük olmasıdır. Ancak bu maliyeti çok düşük tutarsanız yüksek ihtimalle kalitesiz ürünler satın almış olursunuz. Bu da sürekli arızalanan ekipmanlar demektir. Bu nedenle farklı bir yöntem uygulayarak hem maliyetinizi düşürebilir hem de kaliteli malzemeler tercih edebilirsiniz. Bu yöntem, makinelerin ömrüne göre kiralama ya da satın almadır. Eğer fırın gibi uzun ömürlü ürünler kullanacaksanız satın almanız sizin için çok daha karlı bir seçim olacaktır. Ancak buz makinesi gibi çok sık arızalanan ürünleri kiralamanız çok daha mantıklıdır.

Sürekli Hijyenik Olma

Profesyonel mutfak ekipmanlarında bulunması gereken özelliklerden birisi de hijyenik olmadır. Bu nedenle özellikle satın alma aşamasında cihazın kolay temizlenebilecek kalitede olmasına özen gösterin. Özellikle tezgah yüzeyleri dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Aksi takdirde kolay şekilde temizlenemeyen cihazınızda kirler birikebilir ve bu durum arızalara neden olabilir. Böyle durumlarda güvenebileceğiniz ve hızlı hizmet sunan bir servise ihtiyacınız bulunmaktadır. Öztiryakiler servis, sektöründe edindiği tecrübe ve uzman teknik ekibiyle hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Güvenli Olma

Endüstriyel mutfak ekipmanlarında bulunması gereken bir diğer özellik ise bu ürünlerin güvenlik protokollerine uygun olarak üretilmeleridir. Bıçakların bulunduğu yerin güvenli ve sabit olması ve ekipmanların arasında yangın tüpü bulunması gibi dikkat edilmesi gereken önemli konular bulunmaktadır.

Bunun yanında mutfak ekipmanlarınızı seçerken mutfağınızın boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Eğer mutfağınız dar ise depolama bölümü dikey olarak tasarlanabilir. Siz de bu mutfak ekipmanları konusunda profesyonel bir destek arıyorsanız, Öztiryakiler ile irtibata geçebilirsiniz.